Materiály a kvalita

Naše materiály jsou prvotřídní, šetrné k přírodě a 100% recyklovatelné.

Hliník nestárne a nerezaví

Pevná a stabilní konstrukce – to je výhoda všech našich produktů. Nerozhodí je sníh, mráz, teplo ani vítr. Odolnost materiálů dokládají laboratorní testy a skvělé zkušenosti. Dlouhodobě nám odvádějí spolehlivé služby na velkých projektech po celé Evropě.

Životnost hliníkové konstrukce Skylightec je prakticky neomezená. Pokud budete potřebovat do naší konstrukce později dodatečně něco připevnit, uříznout nebo vyvrtat, nevznikne žádný problém s korozí nebo s ochranou proti UV záření. Hliník nerezaví, nestárne a nevytváří nevzhledná místa. Hliník je perfektní „eko-kov“ a vzácná surovina. 

Odolný polykarbonát

Pro výplně používáme bezpečnostní sklo nebo polykarbonát. Polykarbonát je více jak 100násobně odolnější proti nárazu než sklo. A jen tak pro jistotu můžeme zmínit i 10letou záruku od dodavatelů.

 

Průzračné sklo

Moderní design, který neomrzí. Prosklené plochy jsou dominantou, kterou budou ostatní obdivovat.

Elegance a přitom jednoduchost. To je křemenné sklo. Jeho životnost je v běžných povětrnostních podmínkách neomezena. Pokud jej do stavby navrhl odborník, vydrží po celou dobu životnosti vašeho domu (stavby). 

 

Spojovací materiál

I drobný materiál dělá velký rozdíl v kvalitě. Proto například používáme výhradně materiály (šrouby, kotvy a další prvky) z vybrané ušlechtilé oceli, které nevytváří galvanický článek s následnou korozí.

Na čem ještě záleží, to jsou spoje. Většinou nejsou vidět. Jsou skryté v konstrukci, ovšem zajišťují to nejdůležitější. Bezpečnost a spolehlivost. Tisíce hodin je zapotřebí při návrhu a odzkoušení obyčejných šroubových, nýtových nebo svarových spojů.  Obzvláště při dnešních rychlých změnách teplot a počasí, záplavách, sněhových přívalech, se zvyšují i nároky na konstrukce.

 

Odolné barvy

Dobře vypadají a navíc skoro nestárnou. Můžete si vybrat z bohaté palety trvanlivých barev.

To není vše

Hodnota námi vyvinutých konstrukcí spočívá nejen v použitém materiálu, ale především v unikátním řešení detailů konstrukce, které na první pohled nejsou vidět.

Odvod kondenzátu, tvorba plísní, odvod vody, nasákavost materiálu, zamrzání odtoků vody, průvzdušnost, mikroventilace a odvlhčování dutých prostorů profilů, dilatace (roztažnost a smršťování konstrukce), odolnost vůči tření, jamková, štěrbinová nebo galvanická koroze…

To jsou kritéria kvality, která jsou méně známé, protože v reklamách je běžně neuvidíte. Bez těchto parametrů by ale konstrukce Skylightec nemohly opustit závod.